🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
1 / 6
Beacon Meeting Table - BFT665
Beacon Meeting Table
Application: Meeting Table, Conference table, Open space table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Others board: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | Yes, 2pcs rectangular cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Select Color
From $44.02
Original: $146.75
-70%Beacon Meeting Table - BFT665—
$146.75
$44.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Beacon Meeting Table
Application: Meeting Table, Conference table, Open space table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Others board: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | Yes, 2pcs rectangular cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |





















