🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 8
Osaika Conference Table - BFT664
Osaika Conference Table
Application: Meeting Table, Conference table, Open space table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | Yes, 2pcs rectangular cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Select Colors
From $42.80
Original: $142.68
-70%Osaika Conference Table - BFT664—
$142.68
$42.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Osaika Conference Table
Application: Meeting Table, Conference table, Open space table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | Yes, 2pcs rectangular cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |



















