🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 4
Echelon Meeting Table - BFT666
Echelon Meeting Table
Application: Meeting Table, Conference table, Open space table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Others board: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | Yes, 2pcs rectangular cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
$41.58
Original: $138.60
-70%Echelon Meeting Table - BFT666—
$138.60
$41.58Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Echelon Meeting Table
Application: Meeting Table, Conference table, Open space table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Others board: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | Yes, 2pcs rectangular cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |



















