🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 7
Route Conference Table - BFT663
Route Conference Table
Application: Meeting Table, Conference table, Open space table.
Dimension:
| Length - 173" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Others board: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick & 1"/1" MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | Yes, 4 pcs rectangular cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note:Â Chair price is not included with this price.
Select Color
From $218.50
Route Conference Table - BFT663—
$218.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Route Conference Table
Application: Meeting Table, Conference table, Open space table.
Dimension:
| Length - 173" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Others board: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick & 1"/1" MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | Yes, 4 pcs rectangular cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note:Â Chair price is not included with this price.



















