🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 5
Jorex Workstation - BFT708
Jorex Workstation
Application: Workstation, Working Desk, Executive Table.
2 seater Dimension:
| Length - 48" | Depth - 48" | Height - 30" |
4 seater Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 30" |
6 seater Dimension:
| Length - 144" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Body: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top Thickness: | Full 25 mm thick Board. |
| Others Place: | 16 mm thick Board. |
| Board Edging: | 1 mm PVC edging. |
| Upper Partition: | 16mm Laminated board. |
| Drawer Features: | Made of best quality Channel. |
| Lock: | Yes, Drawer lock system available. |
| Cable hole: | Yes, round cable hole attached. |
Select Color
Select Variant
From $150.83
Jorex Workstation - BFT708—
$150.83
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Jorex Workstation
Application: Workstation, Working Desk, Executive Table.
2 seater Dimension:
| Length - 48" | Depth - 48" | Height - 30" |
4 seater Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 30" |
6 seater Dimension:
| Length - 144" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Body: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top Thickness: | Full 25 mm thick Board. |
| Others Place: | 16 mm thick Board. |
| Board Edging: | 1 mm PVC edging. |
| Upper Partition: | 16mm Laminated board. |
| Drawer Features: | Made of best quality Channel. |
| Lock: | Yes, Drawer lock system available. |
| Cable hole: | Yes, round cable hole attached. |





















