🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 6
Ren Study Table - BFT007
Ren Study Table
Application: Study Table, Home Office Desk, Reading Table.
Dimension:
| Length- 42" | Depth- 23" | Height- 30" |
Materials:
| Board: | Water resistant strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal size: | 1"/1" thick MS Hollow box. |
| Metal Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Drawer Lock: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Select Color
From $21.04
Original: $70.12
-70%Ren Study Table - BFT007—
$70.12
$21.04Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ren Study Table
Application: Study Table, Home Office Desk, Reading Table.
Dimension:
| Length- 42" | Depth- 23" | Height- 30" |
Materials:
| Board: | Water resistant strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal size: | 1"/1" thick MS Hollow box. |
| Metal Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Drawer Lock: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |





















