🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 4
Avant CEO Desk - BFT812
Avant CEO Desk - BFT812
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length -Â 60" | Depth -Â 30" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 44" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Wheel: | Yes, Have wheel in cabinet bottom. |
| Lock: | No. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.
$41.58
Original: $138.60
-70%Avant CEO Desk - BFT812—
$138.60
$41.58Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Avant CEO Desk - BFT812
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length -Â 60" | Depth -Â 30" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 44" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Wheel: | Yes, Have wheel in cabinet bottom. |
| Lock: | No. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.





















