🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 5
Kiosk CEO Desk - BFT807
Kiosk CEO Desk - BFT807
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length - 60" | Depth - 30" | Height - 29.5" |
Cabinet Dimension:
| Length - 16" (Top-32") | Depth - 16" | Height - 29.5" |
Materials:
| Table Top: |
16 mm Laminated Board with 32mm Visual. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Details: | 1 Drawer and 1 palla. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Lock: | Yes, 1pcs Lock is attached. |
| Cable hole: | Yes, Round cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.
Select Color
From $47.69
Original: $158.98
-70%Kiosk CEO Desk - BFT807—
$158.98
$47.69Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Kiosk CEO Desk - BFT807
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length - 60" | Depth - 30" | Height - 29.5" |
Cabinet Dimension:
| Length - 16" (Top-32") | Depth - 16" | Height - 29.5" |
Materials:
| Table Top: |
16 mm Laminated Board with 32mm Visual. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Details: | 1 Drawer and 1 palla. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Lock: | Yes, 1pcs Lock is attached. |
| Cable hole: | Yes, Round cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.





















