🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 4
Dynamic Desk - BFT806
Dynamic Desk - BFT806
Application: CEO Desk, Executive Desk, Home Office Desk.
Table Dimension:
| Length | Depth | Height |
| 60" | 30" | 30" |
Drawer Unit Dimension:
| Length | Depth | Height |
| 16" | 16" | 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Unit Details: | Have 1 drawer and 1 palla. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Lock: | Yes, 1 lock attached. |
| Cable hole: | Cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | No. |
Note: Chair is not included.
$37.67
Original: $125.56
-70%Dynamic Desk - BFT806—
$125.56
$37.67Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dynamic Desk - BFT806
Application: CEO Desk, Executive Desk, Home Office Desk.
Table Dimension:
| Length | Depth | Height |
| 60" | 30" | 30" |
Drawer Unit Dimension:
| Length | Depth | Height |
| 16" | 16" | 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Unit Details: | Have 1 drawer and 1 palla. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Lock: | Yes, 1 lock attached. |
| Cable hole: | Cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | No. |
Note: Chair is not included.





















