🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 3
Top Tier Desk - BFT809
Top Tier Desk - BFT809
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length - 72" | Depth - 30" | Height - 29.5" |
Cabinet Dimension:
| Length - 36" | Depth - 16" | Height - 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Wheel: | Best quality PVC wheel attached in Cabinet. |
| Lock: | Yes, Lock is attached in drawer unit. |
| Cable hole: | Yes, Round cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.
$185.89
Top Tier Desk - BFT809—
$185.89
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Top Tier Desk - BFT809
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length - 72" | Depth - 30" | Height - 29.5" |
Cabinet Dimension:
| Length - 36" | Depth - 16" | Height - 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Wheel: | Best quality PVC wheel attached in Cabinet. |
| Lock: | Yes, Lock is attached in drawer unit. |
| Cable hole: | Yes, Round cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.





















