🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 6
Estuary Desk - BFT754
Estuary Desk - BFT754
Application: Executive Desk, Home Office Desk, Computer Desk.
Table Dimension:
| Length- 54" | Depth- 23" | Height- 30" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Paint: | Golden color powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Lock: | No. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Select Color
From $29.35
Original: $97.84
-70%Estuary Desk - BFT754—
$97.84
$29.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Estuary Desk - BFT754
Application: Executive Desk, Home Office Desk, Computer Desk.
Table Dimension:
| Length- 54" | Depth- 23" | Height- 30" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Paint: | Golden color powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Lock: | No. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |



















