🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 5
Gentle Home Office Desk - BFT102
Gentle Home Office Desk
Application: Executive Desk, Home Office Desk, Study Table.
Dimension:
| Length- 48" | Depth- 23" | Height- 30" |
Materials:
| Table Top: | Water resistant strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm thick board. |
| Board Edging: | 1 mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 2"/2" thick MS Hollow box. |
| Metal Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Select Color
From $20.30
Original: $67.67
-70%Gentle Home Office Desk - BFT102—
$67.67
$20.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Gentle Home Office Desk
Application: Executive Desk, Home Office Desk, Study Table.
Dimension:
| Length- 48" | Depth- 23" | Height- 30" |
Materials:
| Table Top: | Water resistant strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm thick board. |
| Board Edging: | 1 mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 2"/2" thick MS Hollow box. |
| Metal Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |



















