🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 7
Paragon Study Table & Home office Desk - BFT260
Paragon Study Table & Home office Desk
Application: Computer Desk, Home Office Desk, Study Table.
Dimension:
| Length- 46" | Depth- 22" | Height- 30" |
Materials:
| Table Top: | Water resistant strong Laminated board. |
| Board Thickness: | 16mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Select Color
From $61.15
Paragon Study Table & Home office Desk - BFT260—
$61.15
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Paragon Study Table & Home office Desk
Application: Computer Desk, Home Office Desk, Study Table.
Dimension:
| Length- 46" | Depth- 22" | Height- 30" |
Materials:
| Table Top: | Water resistant strong Laminated board. |
| Board Thickness: | 16mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |



















