🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 7
Majestic Desk - BFT758
Majestic Desk
Application: Executive Desk, Home Office Desk, Computer Table.
Table Dimension:
| Length- 60" | Depth- 23" | Height- 30" |
Drawer Unit Dimension:
| Length- 16" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Paint:Â | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| CPU Trolly: | Yes, CPU Trolly attached. |
| Lock: | Yes, 1 lock is attached. |
| Cable hole: | Cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Select Color
From $42.80
Original: $142.68
-70%Majestic Desk - BFT758—
$142.68
$42.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Majestic Desk
Application: Executive Desk, Home Office Desk, Computer Table.
Table Dimension:
| Length- 60" | Depth- 23" | Height- 30" |
Drawer Unit Dimension:
| Length- 16" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Paint:Â | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| CPU Trolly: | Yes, CPU Trolly attached. |
| Lock: | Yes, 1 lock is attached. |
| Cable hole: | Cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |



















