🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 7
Vantage Desk | BFT752
Vantage Desk
Application: Executive Desk, Home Office Desk, Computer Table.
Table Dimension:
| Length- 54" | Depth- 23" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 16" | Depth- 23" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Water Resistant Strong Laminated board. |
| Others Place: | 16mm Water Resistant Strong Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Keyboard Tray: | Yes, Attached a keyboard tray. |
| Lock: | Yes, 1 lock attached. |
| Cable hole: | Cable hole attached. |
| Stopper: | Yes, PVC Stopper attached. |
Select Colors
From $28.37
Original: $94.57
-70%Vantage Desk | BFT752—
$94.57
$28.37Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vantage Desk
Application: Executive Desk, Home Office Desk, Computer Table.
Table Dimension:
| Length- 54" | Depth- 23" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 16" | Depth- 23" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Water Resistant Strong Laminated board. |
| Others Place: | 16mm Water Resistant Strong Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Keyboard Tray: | Yes, Attached a keyboard tray. |
| Lock: | Yes, 1 lock attached. |
| Cable hole: | Cable hole attached. |
| Stopper: | Yes, PVC Stopper attached. |



















